Jak zadbać o trwałość i piękno tarasów drewnianych?
Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom olej do tarasu marki Remmers nie tylko podkreśla estetykę naturalnych powierzchni drewnianych, ale również zapewnia im ochronę przed:
Proces aplikacji preparatu nie wymaga specjalistycznej wiedzy, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto chce cieszyć się trwałością i estetyką mebli ogrodowych i tarasowych przez lata. Przekonaj się, jak łatwo możesz przeprowadzić konserwację wyposażenia – wybierz oleje do tarasów Remmers i skorzystaj z naszego przewodnika renowacyjnego!
Konsumencki Lider
Z przyjemnością informujemy, że w roku 2021 marka Remmers ponownie zdobyła I miejsce w kategorii „Profesjonalne oleje do tarasów” w programie KONSUMENCKI LIDER JAKOŚCI.
Co zadecydowało o sukcesie marki w opinii konsumentów?
- Doskonały olej w niezłej cenie
- Skutecznie chroni mój taras od ponad pięciu lat
- Dobrze się nakłada, zabezpiecza drewno na lata
- Do drewna stosowanego w pomieszczeniach i na otwartej przestrzeni.
- Do elementów budowlanych nie zachowujących wymiaru i zachowujących wymiar w ograniczonym zakresie
- Do drewnianych mebli ogrodowych i tarasów
- Do drewna tekowego, bangkirai, massaranduby, iroko, dębu, modrzewia i daglezji
- Do drewna termizowanego
- Do konglomeratów drewniano-polimerowych, bambusa, resysty polecamy nasz "olej do desek kompozytowych" (art. 2087 - 2089).
- Powłoka odporna na wpływ czynników atmosferycznych
- Bezpieczny nawet dla najmłodszych dzieci i spełnia Europejski Standard normy EN 71-3
- Intensywnych 11 kolorów w standardzie
- Warianty pigmentowane chronią drewno przed szarzeniem
- Reguluje wilgotność drewna
- Chroni drewno przed wyschnięciem
- Ewentualne poprawki nie wymagają uprzedniego szlifowania powłok
około 60–80 ml/m² na jedną warstwę (zależnie od nasiąkliwości drewna)
- Należy zwrócić uwagę aby nie olejować drewna o wilgotności przekraczającej 18 % oraz wówczas, gdy powierzchnia drewna jest nagrzana np. promieniami słońca.
- Temperatura pracy powinna wahać się od 5oC do 30 oC, natomiast optymalna temperatura pracy to 15 oC do 20 oC.
- Aby uniknąć wydłużenia się procesu schnięcia w przypadku drewna bogatego w garbniki, drewno przed pierwszą aplikacją powinno być przez kilka tygodni poddane wietrzeniu lub zostać umyte środkiem "Zmywacz do drewna" (produkt 2640).
- Brud, tłuszcz oraz stare powłoki należy całkowicie usunąć za pomocą środka "Zmywacz do drewna (produkt 2640).
- Zszarzałe powierzchnie drewna należy oczyścić za pomocą środka "Odszarzacz do drewna"(produkt 2641).
- Glony należy usunąć środkiem "Glonosan" (produkt 0676).
- Drewno stosowane na otwartej przestrzeni, wymagające ochrony przed sinizną i zgnilizną, należy uprzednio zaimpregnować produktem "Impregnat gruntujący do drewna" (produkt 2066).
11 KOLORÓW W STANDARDZIE!
Poznaj Lidera!
Produkty do ochrony i pielęgnacji drewna na tarasie
Konserwacja tarasu w 5 krokach
Zabezpieczenie tarasów drewnianych środkiem zawierającym olej możemy wykonać samodzielnie.
Olej, oprócz dekoracyjnego aspektu np. nadającego kolor, powoduje, że drewno staje się trudno nasiąkliwe, nie wnikają w nie rozlane przypadkowo płyny spożywcze, ale też opady atmosferyczne które mogą mieć wpływ na trwałość drewna. Powierzchnia w ten sposób zabezpieczona sprawia, że drewno się nie brudzi.
1. Podczas pierwszej aplikacji deski tarasowe, w miarę możliwości, należy pomalować ze wszystkich stron. Przy kolejnej – stare zdegradowane powłoki należy całkowicie usunąć, przy regularnym odświeżaniu nie ma takiej potrzeby, jednak należy usunąć brud i tłuszcz. Przygotowanie tarasu do olejowania wymaga również otwarcia drewna na wchłanianie preparatów, a dokonać tego można poprzez przeszlifowanie powierzchni, (sugerujemy użycie papieru o uziarnieniu max 120). brud, tłuszcz
2. Olej pielęgnacyjny, wcześniej starannie rozmieszany, należy nakładać za pomocą pędzla do lazur, ławkowca lub ścierek bawełnianych, zgodnie z układem włókien drewna. Po upływie 30 – 60 minut niewchłonięty materiał zdjąć za pomocą suchego pędzla lub ścierki a po 12 godzinach – czyli po wyschnięciu – należy nanieść drugą warstwę oleju.
3. Należy zwrócić uwagę aby nie olejować drewna o wilgotności przekraczającej 18 % oraz wówczas, gdy powierzchnia drewna jest nagrzana np. promieniami słońca. Temperatura pracy powinna wahać się od 5oC do 30 oC, natomiast optymalna temperatura pracy to 15 oC do 20 oC.
4. W przypadku gatunków drewna o dużej zawartości rozpuszczalnych w wodzie garbników, takich jak np. dąb, czerwony cedr, afcelia, redwood itp. opady mogą spowodować ich wymywanie. Może to powodować powstanie przebarwień na jasnym murze lub tynku.
5. Na koniec należy także pamiętać o tym, że wersja bezbarwna oleju pielęgnacyjnego nie chroni przed promieniowaniem UV (zszarzeniem drewna), dlatego stosując ją na powierzchniach narażonych na bezpośredni wpływ czynników atmosferycznych należy mieć na uwadze, że drewno będzie szarzeć i konieczne będzie częstsze olejowanie tarasu.
#EDUkator
Zobacz, jak ich uniknąć
WięcejKiedy wystarczy wykończenie, a kiedy niezbędna jest dodatkowa ochrona drewna?
Więcej