Elewacja zabrudzona źle wygląda, a warstwa brudu nie stanowi zabezpieczenia. Wręcz przeciwnie: szkodzi elewacji. Ze względu na swoją dużą powierzchnię wewnętrzną, warstwa brudu doskonale absorbuje wilgoć i szkodliwe substancje. Reagują one z reguły pod powierzchnią spieku cegły - na początku niewidoczne, z czasem powodują uszkodzenia.
Mur ceglany
Historia jednego z najstarszych materiałów budowlanych ludzkości
Obok drewna, kamienia i włókien roślinnych cegły należą do najstarszych materiałów budowlanych w dziejach ludzkości. Glina zawierająca iły mieszana jest z piaskiem, formowana i wypalana. Pierwsze cegły były formowane ręcznie, w związku z czym nie miały jednakowych wymiarów.
Odsalanie kamienia naturalnego i innych mineralnych materiałów budowlanych za pomocą tzw. kompresów jest uznaną metodą renowacji budynków, mającą na celu znaczne zmniejszenie ilości soli szkodliwych dla ich konstrukcji. Sprawdziła się podczas renowacji licznych cennychy obiektów historycznych
Firma Remmers opracowała system wzmacniania i uzupełniania materiałów mineralnych. Po co więc wymieniać uszkodzone cegły i kamień?
Niezależnie od tego, jaka konkretnie przyczyna leży u podstaw danego przypadku, rysa powstała w murze zawsze stanowi poważne zaburzenie statyki i należy ją naprawić.
Udział spoin w elewacji ceglanej może wynosić do 20%. Kształt i kolor spoiny ma zatem decydujący wpływ na jej wygląd. Ponadto spoiny pełnią w budynku funkcję techniczną.
Remmers Graffiti-Schutz należy dogrupy semipermanentnych systemówochronnych. Graffiti można z tak zabezpieczonychpowierzchni zmyć po prostuza pomocą myjki wysokociśnienioweji gorącej wody (czyszczenie higrotermiczne).
W celu zapewnienia długotrwałej ochrony przed mchem, grzybami i glonami, aby zapobiec ich wzrostowi, można przed hydrofobowaniem lub malowaniem zastosować płynny preparat chroniący przed atakiem mikroorganizmów. Tworzy on "depozyt" substancji czynnej w podłożu, która staje się skuteczna tylko wtedy, gdy ma miejsce faktyczny atak mikroorganizmów, tj. "próba kolonizacji". Zapewnia to skuteczną ochronę przed zazielenieniem na bardzo długi okres czasu.
Woda odgrywa kluczową rolę w procesach erozji mineralnych materiałów budowlanych. Dobrym zabiegiem zapobiegającym temu zjawisku jest hydrofobizacja.
Alternatywą dla hydrofobizacji jest stosowane w niektórych regionach jako zwyczajowe, nakładanie powłoki z żywicy silikonowej lub mniej widocznej lazury silikonowej. Oczywiście zmienia to charakter elewacji, ale jest to bardzo skuteczna i łatwa w utrzymaniu opcja - czasami nawet jedyna - aby ochronić mur przed wnikaniem wilgoci.
Elewacje ceglane
Liczba znalezionych produktów 28Widok:
Nr art. 060201
Bezbarwny, rozpuszczalnikowy impregnat hydrofobizujący na bazie silanów/siloksanów