Wyniki wyszukiwania


Widok:

41 znalezionych referencji

Referencje

Kategoria

Opis

Referencje

Kapitol, Havanna/Kuba

Havanna/La Habana

Kategoria

Elewacja

Opis

W ciągu ostatnich 90 lat elewacja została silnie zanieczyszczona. Słońce wyspiarskiego państwa na Karaibach również silnie wpłynęło na elewację. Celem restauracji było zachowanie oryginalnej struktury i koloru. Należało również zapobiec ponownemu wchłanianiu wody i zanieczyszczeń.

Referencje

Pałac Miejski, Berlin

Berlin

Kategoria

Powłoki do okien i profili drewnianych

Opis

Historyczna elewacja miała wiernie odzwierciedlać ostatni znany XIX-wieczny wygląd. Obejmowało to również 386 okien skrzyniowych, niektóre o wysokości ponad 6 m. Powłoka okien miała być biała i zapewniać długotrwałą ochronę przed promieniami UV lub atakiem grzybów.

Referencje

Bad Belzig

Kategoria

Renowacja energetyczna, Renowacja antypleśniowa, Powłoki do okien i profili drewnianych, Elewacja, Uszczelnienie

Opis

Referencje

Naumburg

Kategoria

Elewacja, Systemy do układania płytek, materiały uszczelniające i pianki montażowe, Uszczelnienie

Opis

Referencje

Boulogne-Billancourt

Kategoria

Ochrona biologiczna i przeciwogniowa drewna, renowacja drewna

Opis

Kategoria

Uszczelnienie

Opis

Nowe budynki Leidsche Rijn Centrum musiały zostać zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci. Duże powierzchnie należało wykończyć w krótkim czasie. Każdego dnia zużywano na miejscu 50-60 pojemników MB 2K. Na zakończenie prac uszczelniono ok. 5 km spawów z zakładką, 1,5 km spawów żelbetowych i ok. 4.000 szczelin stożkowych.

Referencje

Alojzjanum, Lohr

Lohr am Main

Kategoria

Uszczelnienie, Renowacja energetyczna

Opis

Ze względu na bliskość nabrzerza Menu, budynek jest zagrożony powodziami. Piwnica musiała być uszczelniona przed wodą napierającą do 1,5 m nad poziomem terenu. Ściany zewnętrzne na niższej kondygnacji zostały zaszlamowane od wewnątrz, aby umożliwić całkowite połączenie hydroizolacji pionowej. Istotnym elementem koncepcji hydroizolacji było wbudowanie przepony poziomej.Ściany wewnętrzne w sąsiednich pomieszczeniach i korytarzach zostały na nowo otynkowane. Ściany wewnętrzne w ogrzewanych pomieszczeniach zostały zaizolowane systemem iQ-Therm.

Kategoria

Uszczelnienie, Renowacja antypleśniowa

Opis

W piwnicach budynku znajdowały się wilgotne i zasolone ściany z uszkodzonymi tynkami i pleśnią. Ze względu na brak hydroizolacji wilgoć mogła przenikać bez przeszkód i przez dziesięciolecia uniemożliwiła korzystanie z pomieszczeń piwnicznych.