Udział spoin w elewacji ceglanej może wynosić do 20%. Kształt i kolor spoiny ma zatem decydujący wpływ na jej wygląd. Ponadto spoiny pełnią w budynku funkcję techniczną.
Ich właściwości fizyczne, mechaniczne, a przede wszystkim wilgociowo-techniczne, odgrywają decydującą rolę w określaniu funkcjonalności i trwałości elewacji murowanej. Nieuszkodzona sieć spoin jest warunkiem koniecznym do wykonania elewacji odpornej na działanie deszczu ulewnego. Wnikająca wilgoć prowadzi do zwiększonych obciążeń powodowanych przez mróz oraz do zmniejszenia ochrony termicznej - obu tych czynników należy unikać. Zaprawy spoinowe Remmers obejmują szeroki zakres systemów spoiw, wielkości i wytrzymałości ziaren, a także wybór koloru i własności hydrofilowych lub hydrofobowych. Dzięki temu mogą być w każdej chwili dostosowywane do indywidualnych wymagań i zakresów zastosowań.
Spoinowanie szlamowe cegieł
Szlamowe spoinowanie cegieł składa się zasadniczo z dwóch faz:
- z odnowienia spoiny za pomocą drobnoziarnistego, odpornego na siarczany, uszlachetnionego szlamu, bez usuwania starego połączenia, oraz
- nadania elewacji cech hydrofobowych.
Spoinowanie pierwotne
Liczba znalezionych produktów 6Widok:
Nr art. 060201
Bezbarwny, rozpuszczalnikowy impregnat hydrofobizujący na bazie silanów/siloksanów
Nr art. 102725
Wapienno-cementowa zaprawa spoinowa do obiektów nowobudowanych
Zawsze dostępni i zawsze w drodze. Nasi wykwalifikowani przedstawiciele handlowi są zawsze w Państwa okolicy.
Zachęcamy do nawiązania kontaktu i ustalenia terminu indywidualnego spotkania!