©

Hotel Arłamów, Polska (PL)

Hotel Arłamów, Polska (PL)

Ustrzyki Dolne Poland

Dane identyfikacyjne referencji
Wykonane prace:
Ochrona drewna
Typ obiektu:
Hotele
Baseny / obiekty wellness
Stadiony / areny / obiekty sportowe
Opis
W rządowych dokumentach miejsce to występowało pod kryptonimem W-2. Dostępu do niego strzegł wysoki na trzy metry i długi na ponad 100 kilometrów płot oraz uzbrojeni po zęby żołnierze MSW. Przez lata obrastało w anegdoty i legendy, a miejscowi mówili o nim księstwo albo państwo arłamowskie. Dziś na miejscu dawnego Ośrodka Wypoczynkowego Urzędu Rady Ministrów w Arłamowie działa luksusowy kompleks hotelowy. Obiekt jest położony w miejscowości Jamna Górna w gminie Ustrzyki Dolne w powiecie bieszczadzkim w województwie podkarpackim. Jego budowa została rozpoczęta w latach 60. XX w., a pierwszym właścicielem był Urząd Rady Ministrów.
Polecenie:

Drewniane elementy krokwi dachowej malowane były bowiem HK Lazurą. Jesionowe elewacje drewniane zostały zagruntowanie HK Lazurą i powłoką zamykającą Induline OW 815. Jest to produkt, który charakteryzuje się wysoką trwałością, dzięki zawartości specjalnych absorberów UV i stabilizatorów ligniny. Daje powłokę odporną na wpływ czynników atmosferycznych, a jedocześnie reguluje wilgotność
drewna. Do odświeżenia tej elewacji (prace prowadzone w latach 2021–2022) zastosowano krem impregnacyjny Remmers.

Adres obiektu:
38-700 Ustrzyki Dolne
Data/ wykonanie:
2022
Możliwość zwiedzania?
Tak
  • ©
  • ©
Pokaż wszystko

Więcej referencji

Budynek miał źle wykonaną i uszkodzoną przeponę poziomą. Zawilgocony mur spowodował wysokie koszty ogrzewania. Instalacja systemu zespolonej izolacji termicznej została odrzucona przez urzędy konserwatorskie. Zdecydowano się na renowację murów w systemie Kiesol, aby wysuszyć ściany i zmodernizować je energetycznie.
Więcej informacji
W przeszłości budynek był malowany różnymi farbami i dodatkowo - z powodu pustostanu - niszczony przez "twórców" graffiti. Substancja budowlana domu Gosslera została trwale uszkodzona na skutek wnikania wilgoci. Elewacja musiała zostać odnowiona z uwzględnieniem ochrony zabytków.
Więcej informacji
Nowe budynki Leidsche Rijn Centrum musiały zostać zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci. Duże powierzchnie należało wykończyć w krótkim czasie. Każdego dnia zużywano na miejscu 50-60 pojemników MB 2K. Na zakończenie prac uszczelniono ok. 5 km spawów z zakładką, 1,5 km spawów żelbetowych i ok. 4.000 szczelin stożkowych.
Więcej informacji