©

Kapitol, Havanna/Kuba

Kapitol, Havanna/Kuba

Havanna/La Habana Cuba

Kapitol w Hawanie został zbudowany w 1929 roku i otwarty 20 maja tego samego roku. Do 1959 r. służył jako siedziba władzy ustawodawczej. Obszar, na którym znajduje się Kapitol, był pierwotnie bagnem i był wykorzystywany w hiszpańskim okresie kolonialnym najpierw do kwaterowania niewolników, a później jako ogród botaniczny. Kapitol budowany był w latach 1926-1929.

Szeroko zakrojona renowacja gmachu rozpoczęła się w 2010 roku. Od marca 2018 odwiedzający ponownie otrzymali dostęp do budynku. Ostateczne prace renowacyjne mają zostać zakończone przed obchodami 500-lecia założenia miasta w listopadzie 2019 roku. Wkrótce kubański parlament przeprowadzi się z powrotem do tego miejsca.

Dane identyfikacyjne referencji
Wykonane prace:
Renowacja elewacji tynkowanej Renowacja elewacji z kamienia naturalnego
Typ obiektu:
Zabytki i cenne obiekty historycznie
Budynki biurowe i administracyjne
Ratusze
Opis
W ciągu ostatnich 90 lat elewacja została silnie zanieczyszczona. Słońce wyspiarskiego państwa na Karaibach również silnie wpłynęło na elewację. Celem restauracji było zachowanie oryginalnej struktury i koloru. Należało również zapobiec ponownemu wchłanianiu wody i zanieczyszczeń.
Zleceniodawca:
Dr. Eusebio Leal Spengler
Wykonawca:
Michael Diegmann
Adres obiektu:
Havanna/La Habana
Arkusz danych:
Kapitol Havanna Kuba report 32_51766.pdf
Data/ wykonanie:
2019
Możliwość zwiedzania?
Nie

Wykaz wykorzystanych produktów
 lub systemów

Więcej na ten temat

Arte Mundit, rotec Glaspudermehl, Funcosil FC, Color LA Fill Historic

Pobierz

Pobierz kartę referencji (PDF)

  • ©
  • ©
  • ©
Pokaż wszystko

Więcej referencji

Budynek miał źle wykonaną i uszkodzoną przeponę poziomą. Zawilgocony mur spowodował wysokie koszty ogrzewania. Instalacja systemu zespolonej izolacji termicznej została odrzucona przez urzędy konserwatorskie. Zdecydowano się na renowację murów w systemie Kiesol, aby wysuszyć ściany i zmodernizować je energetycznie.
Więcej informacji
W przeszłości budynek był malowany różnymi farbami i dodatkowo - z powodu pustostanu - niszczony przez "twórców" graffiti. Substancja budowlana domu Gosslera została trwale uszkodzona na skutek wnikania wilgoci. Elewacja musiała zostać odnowiona z uwzględnieniem ochrony zabytków.
Więcej informacji
Nowe budynki Leidsche Rijn Centrum musiały zostać zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci. Duże powierzchnie należało wykończyć w krótkim czasie. Każdego dnia zużywano na miejscu 50-60 pojemników MB 2K. Na zakończenie prac uszczelniono ok. 5 km spawów z zakładką, 1,5 km spawów żelbetowych i ok. 4.000 szczelin stożkowych.
Więcej informacji