Jednowarstwowy system tynku renowacyjnego
Przemieszczenie strefy parowania z powierzchni tynku do warstwy tynku. Tynki renowacyjne są hydrofobowe, a jednocześnie bardzo dyfuzyjne.
Budynki zmieniają się w czasie. Z jego upływem na elewacjach osadzają się brud i szkodliwe substancje z powietrza. Do środka przenika wilgoć. W przypadku renowacji elewacje są z reguły czyszczone, ale zazwyczaj zabieg ten nie wystarcza.
Przez lata na elewacji powstają sole, które są odporne na czyszczenie. Gdy uszkodzone przez sole tynki poddawane są renowacji, tynk podkładowy i wierzchni powinny być kształtowane w taki sposób, aby w możliwie szerokim zakresie ograniczyć wpływ szkodliwych czynników na trwałość wykonanych zabiegów renowacyjnych.
Zadaniem renowacyjnych systemów tynkarskich jest zapewnienie suchej i wolnej od wykwitów powierzchni tynku przez długi okres czasu oraz długotrwałe zabezpieczenie muru poprzez zmagazynowanie soli w tynku, i usunięcie ich w ten sposób z muru. Aby to osiągnąć, systemy renowacji tynków działają na dwa sposoby:
Przemieszczenie strefy parowania z powierzchni tynku do warstwy tynku. Tynki renowacyjne są hydrofobowe, a jednocześnie bardzo dyfuzyjne.
Zmagazynowanie soli pochodzących z muru bez uszkadzania tynku. Tynk podkładowy nie jest hydrofobowy, dzięki czemu sole mogą migrować, i w objętości porów ponad 50% oferuje wystarczająco dużo miejsca, aby nieszkodliwie zmagazynować sole.
Inaczej niż w przypadku tynku renowacyjnego, tutaj - z korzyścią dla osuszania i odsalania - nie stosuje się formuły hydrofobowej. Tynk uzyskuje jeszcze większą objętość porów, aby zmagazynować względnie przepuiścić możliwie największą ilość soli i wilgoci, tę ostatnią ewentualnie szybko i wydajnie oddając do powietrza.
Widok:
Nr art. 040220
Specjalny tynk do stosowania na zawilgoconych i obciążonych solami murach wg WTA
Zawsze dostępni i zawsze w drodze. Nasi wykwalifikowani przedstawiciele handlowi są zawsze w Państwa okolicy.
Zachęcamy do nawiązania kontaktu i ustalenia terminu indywidualnego spotkania!