Zewnętrzna izolacja przeciwwodna istniejacego
- Uszczelnienie dla klas obciążenia wodą W1-E / W2-E
- Woda napierająca od zewnątrz, system Remmers bez wkładki zbrojącej
- Głębokość posadowienia > 3 m
Głównym zadaniem tynków renowacyjnych wg WTA jest magazynowanie soli oraz zapewnienie suchej i wolnej od soli powierzchni. Systemy tynków renowacyjnych Remmers spełniają kryteria określone w ulotce WTAM 2-9-05/D "Systemy tynków renowacyjnych".
Zadaniem renowacyjnych systemów tynkarskich jest zapewnienie suchej i wolnej od wykwitów powierzchni tynku przez długi okres czasu, oraz długotrwałe zabezpieczenie muru poprzez składowanie soli w głębi tynku, a tym samym usunięcie ich z muru. Aby to osiągnąć, systemy renowacji tynków działają na dwa sposoby:
Obok porów kapilarnych obecnych w spoiwie, tynki renowacyjne i tynki podkładowe mogą zawierać ich inne rodzaje. Z jednej mogą to być strony pory nieaktywne kapilarnie, które tworzone są za pomocą substancji porotwórczych - tak zwane "pory trensydowe", z drugiej zaś, pory kapilarnie aktywne, tworzone poprzez dodawanie specjalnych lekkich kruszyw.
Ponieważ sole mogą być przechowywane prawie wyłącznie w porach kapilarnie aktywnych, to właśnie ten ich rodzaj ma decydujące znaczenie dla funkcjonalności i trwałości tynków podkładowych. W przypadku tynków renowacyjnych, które muszą być zarówno paroprzepuszczalne jak i hydrofobowe, należy preferować "pory tensydowe".
Systemy tynków renowacyjnych Remmers odznaczają się szczególnie dużą trwałością. Wynika to w szczególności z konsekwentnego wdrażania opisanych ustaleń. W ten sposób można tworzyć profile wydajności i aplikacji w różnych systemach tynków.
Zgodnie z instrukcją WTA 2-9-04/D "Systemy tynków renowacyjnych" jeżeli pory muru są nasycone wodą, przed nałożeniem systemu tynków renowacyjnych należy wykonać odpowiednie czynności związane z uszczelnianiem i/lub osuszaniem. W praktyce obowiązuje więc zasada, że w przypadku zawilgocenia > 40% przed renowacją wewnętrzną należy wykonać profesjonalną hydroizolację budynku.
- Uszczelnienie dla klas obciążenia wodą W1-E / W2-E
- Woda napierająca od zewnątrz, system Remmers bez wkładki zbrojącej
- Głębokość posadowienia > 3 m
- Na podłoża obciążone solami
- Przeciw wodzie napierającej od zewnątrz
- Doskonała przyczepność do podłoża i między warstwami
- Wysoka odporność na siarczany
- Bezciśnieniowa iniekcja przeciw wilgoci podciąganej kapilarnie, do stopnia zawilgocenia 95%
- Alternatywnie iniekcja metodą niskociśnieniową
- Certyfikat WTA zgodnie z instrukcja 4-10/15
Widok:
Nr art. 040220
Specjalny tynk do stosowania na zawilgoconych i obciążonych solami murach wg WTA
Zawsze dostępni i zawsze w drodze. Nasi wykwalifikowani przedstawiciele handlowi są zawsze w Państwa okolicy.
Zachęcamy do nawiązania kontaktu i ustalenia terminu indywidualnego spotkania!