Jeśli do zawilgoconej ściany piwnicy nie ma swobodnego dostępu od zewnątrz (np. z powodu istnienia nadbudowy lub sąsiednich budynków), realną alternatywą jest wtórna hydroizolacja wykonywana od wewnątrz. Dzięki optymalnie dopasowanym systemom produktów można w ten sposób stworzyć nawet wysokiej jakości przestrzeń życiową.
Najwyższe bezpieczeństwo i wysoki komfort użytkowy
Staranne przygotowanie podłoża jest niezbędne, aby zapewnić jakość i trwałość. Szczegółową pomoc w tym zakresie zapewnia ulotka WTA 4-6-12/D. Dzięki zgraniu poszczególnych komponentów systemu, takich jak obróbka wstępna/wzmocnienie podłoża, uszczelnienie wewnętrzne, przepona pozioma i energetycznie dostosowane systemy ochronne, z dawnych piwnic można stworzyć wysokiej jakości przestrzeń użytkową.
1. Prace przygotowawcze
Stare tynki i powłoki malarskie należy usunąć do wysokości 80 cm powyżej strefy uszkodzeń, a uszkodzone spoiny wydrapać na głębokość 2 cm.
2. Gruntowanie
Równomiernie nanieść preparat krzemionkujący Kiesol (roztwór 1:1 z wodą). Podłoża o dużej nasiąkliwości uprzednio zmoczyć.
3. Warstwa sczepna
W czasie trwania reakcji Kiesolu nanieść pędzlem warstwę sczepną z WP Sulfatex.
4. Wyrównywanie
Wszystkie nierówności wyrównać przy zastosowaniu zaprawy WP DS Levell nakładanej metodą "świeże na świeże".
5. Faseta uszczelniająca
W miejscu połączenia ściana/posadzka za pomocą kielni do faset wykonać fasetę uszczelniającą z zaprawy WP DS Levell nakładanej metodą "świeże na świeże".
Sucha i szczelna piwnica użytkowa
Czas to pieniądz! Dlatego w zwyczajnie użytkowanych piwnicach warto polegać na szybkich rozwiązaniach. Rozwiązaniach, które nie koncentrują się na maksymalnym komforcie późniejszej eksploatacji, ale na efektywnym czasie ich realizacji. Tynk barierowy Remmers Sperrputz stanowi takie rozwiązanie. W piwnicach użytkowych produkt może być stosowany w połączeniu z aktywną kapilarnie masą szpachlową iQ-Top SLS jako alternatywa dla klasycznego systemu Kiesol złożonego ze szlamu i wysokowydajnego tynku renowacyjnego.
Przykłady zastosowań
- System tylko do pomieszczeń roboczych o normalnym obciążeniu wilgocią, ponieważ absorpcja wilgoci przez aktywną kapilarnie szpachlówkę jest zapewniona tylko pniewielkiej różnicy temperatury wzgl. prężności pary wodnej.
- Magazyny, magazynki podręczne, garaże, rowerownie
Właściwości
- Wodoszczelny tynk wzmacniany włóknami
- Sprawdzony dla ciśnienia do 2,5 bar (co odpowiada 25 m słupa wody!)
- Szybsza obróbka wyrównanie i uszczelnienie podłoża przy zastosowaniu jednego produktu
Zalety
- Specjalistyczny system przeznaczony do stosowania w piwnicach użytkowych
- Efektywność realizacji w kilku prostych krokach roboczych
- Wyrównanie i uszczelnienie zapewnia ten sam produkt – WP Top[basic]
1. Prace przygotowawcze
Stare tynki i powłoki malarskie należy usunąć do wysokości 80 cm powyżej strefy uszkodzeń, a uszkodzone spoiny wydrapać na głębokość 2 cm.
2. Gruntowanie
Równomiernie nanieść preparat krzemionkujący Kiesol (roztwór 1:1 z wodą). Podłoża o dużej nasiąkliwości uprzednio zmoczyć.
3. Warstwa sczepna
W czasie trwania reakcji Kiesolu nanieść pędzlem warstwę sczepną z WP Sulfatex.
4. Faseta uszczelniająca
Na przejściu ściana/posadzka należy za pomocą kielni do faset wykonać "świeże na świeże" fasetę uszczelniającą z WP Top [basic].
5. Warstwa wyrównawcza
Wszelkie nierówności wyrównać nanosząc „świeże na świeże“ WP Top [basic].
6. Warstwa uszczelniająca
Na uszorstnioną warstwę wyrównawczą nanieść warstwę uszczelniającą z WP Top [basic], o grubości około 20 mm. Dla zapewnienia lepszego zespolenia nakładanej następnie szpachlówki odpowiednio związaną powierzchnię należy uszorstnić.
7. Wykończenie powierzchni
Po 2 – 7 dniach nanieść około 5 mm warstwę iQ-Top SLS.
Wewnętrzna izolacja przeciwwodna
Liczba znalezionych produktów 3Widok:
Nr art. 043025
Sztywny, mineralny szlam uszczelniający o wysokiej odporności na siarczany
Zawsze dostępni i zawsze w drodze. Nasi wykwalifikowani przedstawiciele handlowi są zawsze w Państwa okolicy.
Zachęcamy do nawiązania kontaktu i ustalenia terminu indywidualnego spotkania!